Jsi zde:  Jsi zde:  Huradosveta.cz > Život v Anglii

Život v Anglii

Jak vypadá život v Anglii? Tipy na základě našich zkušeností.Top Gear na BBC může brzy znovu pokračovat?

Jeremy Clarkson, hlavní osoba stojící za populárním programem o automobilech, má kousek k tomu, aby se vrátil zpět na obrazovky a pokračoval v natáčení pořadu. chrome.

Na vlastní kůži - Skotsko

Chci jet na výlet! Velká Británie není jen Londýn s Buckinghamským Palácem, hodinovou věží Big Ben a Tower Bridge. Je to především země, která toho umí nabídnout mnohem více. Stačí jen najít to správné místo..

Co je to cestování a jak ti pomůže stát se sám sebou

Cestováním člověk nemůže prodělat. Maximálně se stane tím, kým opravdu je a nebude se mu to líbit. To je to nejhorší, co se může stát..

Bez cíle nikam nedojdeš. Ujasni si svůj cíl ještě dnes!

9 za 10 lidí nemají v tom jasno. V roce 2004 jsem taky neměl v tom jasno. .

Sbírejte peníze! Sbírej nové britské mince

Někdo sbírá známky, jiný zase poznámky, a další peníze. Penězosběrači se dále dělí na dvě kategorie – jedna jde po vzácných mincích a papírcích, druhá se zaměřuje na sběr peněz zakutálených pod pulty či povalujících se na chodníku. .

Malý výcuc z velkých dějin Velké Británie

Ti, co si opravdu poctivě píší deník, mohou potvrdit, že každý den vydá klidně na jednu stránku, a když se toho semele víc, tak se denní záznam roztáhne na stránek několik. Británie je stará jak Metuzalém, ba ještě starší, a popsat detailně její historii, to by bylo stran a stránek… jež by ovšem nikdo nečetl. .

Šťastný nový rok!

Co mě se týče, prvním lednem by mohlo začít jaro. Vánoce máme zdárně za sebou, včera večer jsem odstrojila stromeček, protože brzy půjdu zpět do práce a navíc neslavím Silvestra; jaksi jsem nikdy nepochopila, proč bych se měla na konci roku organizovaně radovat, přežírat chlebíčkama a koukat přitom na rádoby vtipné estrády..

Pátrání po celosvětově hledané osobě

V souvislosti s blížícími se Vánoci obnovila Británie a ostatní západní země pátrání po osobě, která se v tuto dobu hojně vyskytuje v mnoha podobách na mnoha různých místech, a to i přesto, že někteří dodnes pochybují o její existenci. Nejedná se o legendárního Elvise Presleyho, ale o neméně slavného Santa Clause. .

Malý český národ ovlivňuje Velkou Británii

Někdy přemýšlím, proč máme my Češi tak malé národní sebevědomí. Už naše hymna popisuje krásy zemí koruny české, a když tak člověk projíždí krajinou a kochá se, nemůže než dát Tylovi a Škroupovi za pravdu. A pak ta bohatá historie, kultura, umění a gastronomie, které přesahují hranice naší vlasti! .

Anglická snídaně

Přestože anglickým národním jídlem jsou hranolky s rybou, nic nevoní tradicí na míle daleko tolik jako „anglická snídaně” (English breakfast, někdy též zvaná Full English). .

Nejmenší bar v Evropě najdete v Manchesteru

Kdybyste mohli navštívit jedinou hospodu v Manchesteru, musí to být tato. The Circus Tavern..

Soutěživé popíjení v anglické hospůdce

 Co má společného středa, džin s tonikem, týmy, pivo, slavné osobnosti, sport, víno, hospoda a počet medailí britského týmu na poslední olympiádě?.

Jak je to opravdu se životem v Anglii (jen pro silné duše)

Hodně lidí se mě ptá, jak je to s životem v Anglii. Jsi tam už tak dlouho, tak to musí být fajn, že……… ………připrav se na problémy……hodně problémů…….. Připrav se na pocit úzkosti, obav z další probdělé noci, že nemáš ještě práci. Připrav se na stres z nedostatku peněz a neútulných pokojů, kde fouká kolem oken. Připrav se na osobní problémy s novými lidmi na domě kolem sebe, kterým budeš ukradený. Nikdo v Anglii na tebe nečeká. .

Nejsme Arabové, nejsme Číňané (ani suverénní Britové). Můžeme si ještě vybrat

Obávám se života v luxusu, který může nastat už zítra. Obávám se prudkého zlepšení ekonomické situace, které se teď odehrává. Obávám se náhlých zlepšení bez svého zapřičinění a zkratek před dlouhodobou prosperitou. Když se mám lépe zítra aniž bych musel více pracovat, budu se mít zákonitě hůře pozítří a den poté. Úpadek následuje vždy o něco později. Za to je trvalý..

Britské „Úrovně ohrožení terorismem“

Kdo by si byl za studené války, když jsme se poctivě schovávali před „útokem“pod školními lavicemi, zahaleni během pravidelných branných cvičeních v pláštěnkách, s plynovými maskami a s pytlíky na rukou a nohou, pomyslel, že se opět dožiju dne, kdy se zase bude v hlavních zprávách řešit úroveň ohrožení?.

Pravý britský víkend

Na víkend se těšíme už od pondělního rána, a když se ho konečně dočkáme, tak si ho hezky po anglicku užijeme! Místní víkend začíná pochopitelně v pátek po práci, to znamená úderem páté hodiny, kdy ti svobodní nebo svobodnější (rovná se nepečující o děti) zajdou na „jedno“. Ostatní alespoň chvátají domů. .

Anglii se musíš naučit milovat

Je těžké se zorientovat v cizí zemi. Mluví se tam jiným jazykem. Je těžké žít v zemi, kde neznáš živou duši. Rodinu a přátele necháš doma. Před cestou do Anglie si neuvědomíš, jak budou vypadat první dny a týdny po příjezdu. .

Posedlí bezpečností!

O bezpečnost jde v Británii vždy na prvním místě a s trochou nadsázky se dá říct, že kdo umí číst, ten tu přežije – hlavu si neurazí, neb každý výklenek nese nápis „pozor na hlavu“, kafem se neopaří, protože všechny kelímky jsou opatřeny větičkou „pozor, velmi horký nápoj“ a auto ho nezajede, neboť každý větší přechod vás nabádá, na jakou stranu se koukat. .

Co se bude dít po Brexitu?

Vyjednávání mezi Velkou Británii a Evropskou Unií sotva začalo a už se objevují první zprávy: Britové nebyli připraveni Vyjednávači z EU jsou ve výborné formě Britové budu platit miliardy liber Britští politici působí jako klauni, zejména bývalý starost Londýna Boris Johnson Teresa Mayová zase působí velké zmatky a stahuje Británii ke dnu.

6 nejdůležitějších otázek před cestou do Anglie

Práce v Anglii i v roce 2017 láká krajany za prací, novým životem a zkušeností. Pamatuji si, jak se jezdilo do Anglie jen kvůli výdělku. To stále platí, ale Češi se začali více zaměřovat na výhody, které jim to dá na celý život. Na angličtinu, zkušenosti, nová přátelství a poznání sama sebe před finančním ohodnocením..

Bouřlivý červen

Málokterý týden tak bouřlivě rozvířil hladinu konzervativních britských vod jako ten minulý – nejdřív krvavé útoky na London Bridge, pak předčasné parlamentní volby, jejich fiasko a rozladění  z výsledků..

Nová mánie – a už se točí!

Sotva Elsa z Ledového království (Frozen) dozpívala Najednou a práskla za sebou dveřmi, rozkutálely se po zemi tisíce barevných gumiček (loom bands). Ty ovšem posléze zašlapaly Pokemoni, a sotva i jim nemilosrdně odzvodnilo, dorazila do západního světa nová mánie – „fidget spinner“..

Proč se dospělí učí hůře anglicky - vlastní zkušenost

Angliečtina není tak jednoduchá, jak se říká. Výslovnost je těžká a rozumět ještě těžší. Angličtina používá úplně jiné části úst pro výslovnost než čeština, proto je těžké rozumět rodilému mluvčímu..

Proč nemůžeme sdělit adresu ubytování v Anglii delší dobu dopředu?

Naplánovat si bydlení v Anglii, když tam jedeš pracovat, je důležitá věc. Výpovědní lhůty na bydlení jsou zpravidla jeden měsíc..

Pánské tričko Hurá do Světa (eshop)

„Poznání sama sebe je k nezaplacení. Cestování proto nemůžeš nikdy prodělat.“.

Máme se opravdu lépe?

Cestováním poznáš nejlépe sama sebe. Proto tím nelze nikdy prodělat..

Nová super libra. Jednolibrovka je nejlépe chráněná mince na světě

Je to tady! Po strhujícím úspěchu s novou polymerovou pětilibrovkou, který zaznamenala Královská mincovna (Royal Mint) loni v září, raziči nelenili a vyvynuli novou libru..

Brexit: Mám tu zůstat nebo jít?

Americká psycholožka Elisabeth Kübler-Rossová  popsala už v roce 1969 pět stádií smutku, kterými procházejí lidé, kteří se vyrovnávají s tragickou zprávou, šokem a/nebo umíráním. A tím Brexit pro mnohé bezpesporu byl. .

Rychlým rozhodnutím k trvalé zkáze aneb cesta k brexitu

Danny Kohneman, psycholog původem z Iránu, napsal jeden z bestselerů deníku New York Times. A to knihu „ Myšlení rychlé a pomalé“ (Thinking Fast and Slow). Přišel na to, že lidé činí svá rozhodnutí dvěma způsoby.  Na základě logiky a podvědomí..

Kolik si můžeš v Anglii vydělat a jaké tam jsou náklady na život?

Nechci porovnávat platy v České Republice a v zahraničí. Nemá to smysl a nemělo by se to srovnávat podle toho, kolik máš na výplatní pásce doma nebo v Británii (Anglii, Skotsku, Walesu, Irsku)..

Výhledy na hory, menší tůra, zážitky a útěk z města. To je Lake District národní park

Pojeď s námi na výlet do Lake District National Park v pondělí 20.2., neseď jen na domě. Kapacita ve dvou autech je omezená na 9 lidí. .

Mé drahé kafe

Většina Čechů si myslí, že Británie je čajovým královstvím, za což zřejmě mohou ty profláknuté „čaje o páté“ či sousloví typu „to není můj šálek čaje“. Čaj už má ale v téhle zemi asi na kahánku – nejenže znám jen hooodně málo dětí, kterým čaj chutná – a jako učitelka mám přehled – ještě navíc začali dospělí Briti holdovat kafi!.

Práce hodně a lidu málo. Najít si práci v Manchesteru je jenom otázkou času a aktivity

Dle mého názoru mají Češi a Slováci v Manchesteru velice dobrou pověst, jelikož Angličané mají rádi pracovité a schopné lidi..

Průměrná doba nájmu u nás vzrostla z 8 na 13 měsíců. Jsme rádi, že sloužíme našim zákazníkům

Kde jde většina našich příjmů z pronájmu domů v Manchesteru? Re-investujeme. Kam? Dočteš se níže. Jsem rád, že můžeme sloužit našim zákazníkům v Manchesteru.  Jsem rád, že se nám podařilo vybudovat firmu s týmem Hurá do Světa.  Jsem rád, že zlepšujeme životy Čechů a Slováků v Anglii a já mohu být u toho..

Proč nechceme, aby se k nám lidi pořád vraceli

Když se vracíš na jedno a to samé místo pořád dokola, znamená to, že jsi s největší pravděpodobností v kruhu, ze kterého se těžko samému vystupuje..

V Anglii neprší? „Suchý leden“

Ne, v žádném případě to neznamená, že by v Anglii v lednu nepršelo, ba naopak! A to buďme rádi, že nesněží, protože to by pak nastala národní kalamita – za ta léta vím, o čem mluvím... No ale k věci..

Skotové jsou držgrešle aneb „Nezvoňte, každou čtvrthodinu vyhlížím z okna!“

Skot je téměř synonymum pro držgrešli, a o skotské lakotě koluje nepředstavitelné množství vtipů (Nápis u domovního zvonku jednoho Skota, šetřícího elektřinu: Nezvoňte, každou čtvrthodinu vyhlížím z okna!). Ve skutečnosti jsou to ale velice milí, štědří a pohostinní lidé, a národní statistiky ukazují, že Skoti dávají na charitu víc, než Angličané a Irové. .

Father Christmas nebo Santa Claus? Sami Angličani netuší, kdo je kdo

V Čechách v tom máme jasno – dárky pod stromeček tradičně pokládá o Štědrém večeru Ježíšek. V Americe v tom mají taky jasno – dárky do punčochy sype v noci z 24. na 25. prosince Santa Claus, brázdící na sobích oblohu rychlostí, z níž i světlo bledne závistí. Co ale stará dobrá Anglie? .

Pomůžeme ti s prací v Anglii ZDARMA

Od dnešního dne až do konce ledna nebo pro prvních 20 uchazečů služby v Manchesteru zdarma. Ode dneška můžeš vyjet do Anglie bez jakýchkoliv poplatků..

Netradičně tradiční vánoční svetry

Tu scénu zná snad každý:  Bridget Jones potkává o Vánocích Marka Darcyho, a doufá, že by to mohl konečně být ten pravý muž jejích snů; ovšem jen do chvíle, než jí zrak spočine na Markově příšerně kýčovitém svetru s obrovským sobem. .

6 vánočních věcí, o kterých jste nevěděli, jak se v Anglii slaví

Jaké mají Britové zvyky na Vánoce, o kterých nevíme? Co tě může překvapit, když budeš pozvaný nebo pozvaná na svátky do Britské rodiny..

Jak si otevřít bankovní účet při práci v Anglii

Velká Británie je oproti ostatním zemím včetně České Republiky velmi obezřetná, komu otevře bankovní účet. .

Proč nechceme přijmout změnu? Revoluce začala už před lety

Je brzy ráno, hodiny ukazují 5:28. Ulice jsou prázdné, jen sem tam projede auto. V prosinci je hluboká tma a pod kůži se deroucí zima. Začíná sněžit. Roman stojí na kraji rozbitého chodníku, hned vedle závěje sněhu..

Investuj a vydělej v roce 2017

Hypotéky drahnou. Pořiď si další zdroj příjmu. Nech pracovat své těžce vydělané peníze. Hypotéky půjdou pouze jedním směrem a dolů to není. To je příležitost ke zhodnocení svých úspor. Zapomeň na spořící účty s jedním procentem úroků. Dobrá nemovitost ti dá 15% ročně..

Proč jsou libráky tak levné? Jak fungují pound shopy

Řeč je samozřejmě o „pound shopech“, jak jim říkáme my Češi, alias lidovkách, kde je vše za libru. .

Vrácení přeplatku daní zdarma nebo přes agenturu? Důležité informace

Daně jsou složitým tématem, které nás provázejí celý život a stále se mění. Dobrá zpráva je, že systém vyřizování návratu přeplatku je stále stejný. .

Anglie, není to nemožné. Zkušenost Franty Hrdličky

Mohu začít se slovy, začátky jsou těžké. Ale spíš bych řekl, že začátky rozhodně nejsou lehké, ale není to nemožné. .

Úchvatná příroda, nádherná krajina. Peak District Národní Park. Výlet na odpoledne

Jihovýchodně od Manchesteru, celkem přibližně 45 minut cesty autem, se rozkládá národní park, který je velmi rozlehlý. Sahá až k Sheffieldu a srdcem parku je malebné rekreační městečko Buxton. .

Poznej Wales a město Vikingů. Jednodenní výlet do doby Kamenné

Začínáme s výlety po Británii jako minulý rok. Pojeď s námi na výlet. Pojďme se teď podívat do chráněné území Walesu, oblasti Great Orme, která se nachází na severním pobřeží vzdálené 2,5 km od Landudna. .

40% českých domácností na pokraji chudoby

Česká Republika je stát, kde je jeden z nejnižších rozdílů mezi chudými a bohatými. A to se mi líbí. Dokonce tady není ani tak hrozná chudoba, jako je v Africe a to je také dobře..

Nízká libra? Využij situaci

Nízká libra má i pozitivní dopady. Jedním z nich jsou nižší náklady na odjezd do Británie za prací a novým životem. .

Vojta Novák - V kuchyni byli jen 3 Angličani a já, čili dobrá škola mluvení

Needitovaný článek. Vše je jak to opravdu bylo. Takto popsal své zkušenosti jeden z našich klientů, Vojta Novák. Vojta se k nám vrátil ještě o rok později. Škola života v zahraničí je k nezaplacení..

Kdy začít vánoční nákupy? 49 dní do Vánoc

Za mě je odpověď jasná. 24. července tradičně hodím na Facebook status, že do Štědrého dne zbývá jen pět měsíců, což lidi buď pobaví, nebo otráví, načež vyrobím seznam, koho se letos chystáme obdarovat. Poté se po českých řemeslných trzích pomalu začnu rozhlížet po dárkách pro kolegyně a učitele dětí, či si zapisovat nápady. .

BREXIT. Jak se Britové chovají k Čechům?

Vystoupení Británie z Evropské Unie, nebo-li BREXIT, ovlivnil celou Evropu. Ovlivnil Čechy a Slováky, kteří tam žijí nebo se na svou cestu teprve chystají..

Ema má maso. Ema has meat aneb jste bilingvní

Mluvíte více než jedním jazykem? Gratulujeme – nejenže strčíte do kapsy tři čtvrtiny dospělých Britů, kteří podle deníku Telegraph nejsou schopni vést konverzaci v žádném cizím jazyku, ale ještě je váš mozek lépe vybaven k řešení problémů a jakékoli jiné mentální činnosti..

Pracuj v Anglii v roce 2017. Sminář Brno, Praha

Přijď na seminář ohledně práce a bydlení ve Velké Británii. BREXIT, padající libra, vše o práci a životě na ostrovech..

Pomazánka Marmite – buď ji miluješ, nebo nenávidíš!

Brity zachváltila panika – ne, nejedná se o brexit či o střemhlavě padající libru, situace je daleko horší – hrozilo totiž, že z regálů Tesca zmizí pomazánka Marmite!.

Chcete žít v jedné z nejzdravějších zemí světa?

Pak hurá do Anglie! Podle nejnovější studie Spojených národů je totiž Británie hned pátým nejzdravějším místem na celé zeměkouli. .

Minimální mzda roste v říjnu 2016 na £6.95 (25+ £7.20 možná v listopadu)

Mnoho pracovníků v Británii čeká na říjen s velkým očekáváním. Proč? Protože minimální mzda se pravidelně zvedá v tomto měsíci a tento rok tomu nebude jinak..

Proč je dobrá nekvalifikovaná práce v Anglii?

Mnoho lidí se mě ptá, proč by měli začít pracovat na nekvalifikované pracovní pozici v Anglii. Odpověď je vždy stejná. Odpověď najdeš v tomto textu..

BREXIT, NIN a práce v Anglii bez omezení

Ohledně BREXITu toho bylo řečeno v poslední době mnoho. Ne vše je ale pravda. Množí se dotazy a názory, které říkají, že Češi nebo Slováci mají omezený přístup k vyřízení National Insurance Number (NIN). Není to tak. .

Proč jsem opustil dobrou práci v londýnské bance

Co mě vedlo k této myšlence? Proč lidi začínají s podnikáním? Jsem úplně obyčejný člověk, který nemá žádné nadprůměrné schopnosti, které nemůžeš mít ty. V životě jsem ničím nevynikal, byl jsem průměrný student a sportovec. .

Češi v Anglii: Mám tu zůstat nebo jít?

Nálada hustá, že by se dala krájet, nejistota, zmatek, obavy z budoucnosti – i tak by se dal popsat pátek po oznámení výsledku EU referenda..

Míle či kilometry? Vyznej se v jednotkách

Máloco mi po příjezdu do Británie v roce 2002 způsobilo tak silný kulturní šok jako návštěva místní tržnice. Z košíků a krabic se mnou flirtovalo čerstvé, šťavnaté ovoce, o kus dál zase prodavači předváděli úchvatné látky. .

Věnuj se tomu, čemu rozumíš

Trh s realitami, nákup, údržba a správa bytů mě zajímá od začátku podnikání ve Velké Británii v roce 2009. .

Univerzitní oblast Rusholme a Curry Mile

Oblast je velmi oblíbená, obzvláště pro studenty dvou univerzit, které jsou v těsné blízkosti. .

Helena Minaříková – Anglie pro mne znamená angličtinu

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla vycestovat do Anglie, byla angličtina. Tento jazyk mi dělal cel můj život problémy a stále ne a ne se to naučit a tak jsem si po dokončení univerzity řekla, že je čas to změnit a konečně zlomit tu slabost..

Konzerva je přirozený domov tuňáka, ukázal průzkum ve školách

My vnitrozemci se zasmějeme, a jdeme dál. Člověk by si myslel, že v ostrovní zemi, omýlané kolem dokola mořem,  to bude ještě větší vtip..

Petr Kaiser - Do Anglie jsem přišel hlavně studovat

Do Anglie jsem se rozhodl vycestovat, protože život v ČR mi moc nevyšel. Důvod, proč jsem zvolil zrovna UK, byl asi jazyk, protože  jsem si myslel, že mám alespoň minimální znalosti angličtiny..

Brambůrková Británie: „K obědu jsou i brambůrky!“

Vyhrkla na konferenci vedoucích škol má anglická kolegyně, načež zbytek stolu bleskurychle odhodil sendviče a vystřelil urvat svůj nejoblíbenější pytlík..

Třískou ku plastice aneb Průřez britským zdravotnictvím

Kdyby mi to někdo vyprávěl, neuvěřím. Taková blbost! Čtyřleté dítě si na hřišti zadře do dlaně třísku, a ráno je ruka dvojitá. Následuje výlet na pohotovost, a po dvou a půl hodinách (šlo to rychle!) odcházíme s rukou zavěšenou v šátku a se silnými antibiotiky. Tím to však nekončí..

Rozumíte správně anglicky?

Člověk si tady na ostrovech celkem rychle uvědomí, že jedna věc je znát přesný význam anglických slovíček, a druhá je porozumět, co  mi tím dotyčný doopravdy říká. To se někdy může markantně lišit, a není rozumět jako rozumět! .

Čemu věří anglikáni?

Nemálo našinců je po příjezdu na Britské ostrovy lehce zmateno z toho, čemu vlastně věří ti anglikáni; chodíme tu kolem překrásných kamenných kostelů (jsme v Británii, s omítkou se neobtěžujeme!).

Manchesterský akcent

Tohle je pravý nefalšovaný hard core Manchester Accent. Užijte si to :-).

Líná huba do kopce nevyjede

Nenechávej si neshody a to, s čím nesouhlasíš, jen pro sebe. Kdo se neozve, bude převálcován a nic se nikdy u nás nezmění..

Z Manchesteru do Bruselu na jeden den

Manchester má vynikající mezinárodní letiště, odkud se dá letět na mnoho známých destinací a udělat si jednodenní výlet..

A vy jste z které třídy? Jak je v Británie rozděleno obyvatelstvo

V dějepise jsme se na počátku devadesátých let učili, že třídní systém už skončil, a že jsme si tak nějak všichni rovni, žádní „buržousti“ či proletariát. Následný přejezd do staré Británie mě však najednou hodil rádoby do minulosti, a sice jako aupair v rodině střední třídy. .

„Christingle” – moravský dar světu

V předvánoční záplavě ukřičených bělovousých Santů a do očí bijících vánočních svetrů září tiše, ale jasně svíčka na pomeranči..

Práce učitele/ky v Anglii. S hadrem a hamburgerem bychom neměli strávit zbytek života

Ty tam jsou doby, kdy našinci viděli jako vrchol kariéry v UK práci v kanceláři či poradenském centru. Míříme výš a je to tak správné. .

Jak si najít práci v Anglii (Stanislav Hedvik)

Dnes jsem natrefil na článek ohledně hledání práce v Anglii. Tento článek mě zaujal a to hned z několika důvodů. .

Veselé vánoční hry. „Než se převlečete do kostýmů, dojděte si na záchod“

Tiše a ochotně purpura na plotně voní, anděly čerstvě upletené vločky jemně poletují za oknem tiché, svaté noci... Tak takhle samozřejmě ne, přátelé! Jsme v Londýně.

Pryč s Otčenášem! Kultura se mění

„Otče náš, jenž jsi na nebesích...“...tam taky zase hezky zůstaň! I tak by se dal asi vyložit nový skandál, který týden před počátkem Adventu otřásl Británií a stal se během několika hodin jednou z nejsledovanějších a nejsdílenější zpráv jak na BBC, tak na sociálních médií. .

Evropa se mění. Nenávist a strach nikam nevedou

Boří se hodnoty. Ulicemi (Francie) otřásli kulomety. Političtí lídři panikaří. Evropan dostává strach. Milion let vývoje nelze zastavit hranicemi, náboženstvím, školstvím, zákony, ani Evropskou unií nebo policií..

Proč vlčí mák? Památka hrdinů neboli Poppy Appeal

Proč všichni v Británii nosí koncem října až do poloviny listopadu tu divnou červenou květinu na oblečení? Jde o vzpomínku na padlé od dob I. Světové války až po současnost a to jak v UK tak i Kanadě a zbytku Commonwealth. .

Bonfire Night

Nastává jeden z posledních říjnových večerů v Londýně. Kdyby se člověk neujistil na internetu, že je skutečně teprve desátý měsíc roku, myslel by si, že na dveře tluče pan Silvestr. Tak ohlušivý je zvuk petard a rachejtlí, ozývající se zvenku. .

Milujeme Velkou Británii

V Británii oficiálně pracuje více než 100 tisíc Slováků (Čechů asi polovina) a jejich počet stále stoupá. Takové čísla uvádí Ministerstvo vnitra Velké Británie. Odhaduje se však, že ve skutečnosti nás v UK je minimálně dvakrát tolik..

Trick or treat? Za dveřmi je Halloween!

Při zaznění tohoto slova si většina z nás vybaví dýni vydlabanou do tvaru obličeje s rozsvícenou svíčkou uvnitř, ti uvědomělejší ještě vyloví z paměti, že Halloween je 31. října. Svátek duchů a kostlivců sice není v Česku neznámý, ale je spíš vnímán jako „americká blbina“; tato blbina se však těší velké přízni na Britských ostrovech. Jestli to nebude tím, že tu má původ?!.

Psychická vyčerpanost, mentální bolest, strach a chuť to vzdát. Nebo cesta s nejistým výsledkem

Možná takto by měla vypadat upoutávka na práci v Anglii. Nepíšu to, abych odradil některé zvědavé duše. Píšu to proto, abych poukázal na to, kdo se tady chytne a kdo ne..

Dnes se posunul čas. Několik důvodů, proč bychom to ne/měli dělat

V Británii se posouvá čas ze zimního na letní, stejně jako u nás. Britové s tím také zápasí..

„A pozdrav!“ Příklady táhnou. Zkušenost české učitelky v Londýně

Dodnes si tu scénu vybavuju – je mi asi šest let, jdeme s tatínkem do města, otec zdálky vidí svého známého a nenápadně nám připomene tradiční instrukci: „Až pozdravím já, tak vy taky řeknete dobrý den.“.

Jak si najít ubytování v Anglii

Nebydleli jste nikdy ve Velké Británii a chcete se vydat na vlastní pěst hledat si zaměstnání? Nechcete, aby vám pomáhala česká nebo jiná agentura? Pak hledání bydlení nemusí být tak snadné..

Kde domov můj?

Do Anglie jsem přijela před více než třinácti lety, a to na pouhý rok. Vždycky jsem měla jasno v tom, že jsem Češka, že v zemském ráji mám kořeny, rodinu, srdce, vyrostla jsem tam, a tudíž je to moje země. .

RIP, igelitky zdarma

Máme posledních pár dnů na to nakřečkovat zdarma igelitky – od pátého října vchází v platnost vládní nařízení účovat za každou tašku 5p..

Co se mi líbí na Angličanech, neumíme nabídnout druhým

To, co se mi nejvíce líbí na Angličanech je, jak mě berou, nevadí jim můj akcent, nevadí jim mé zvyky, nevadí jim, že jsem odjinud a nevadí jim ani jiné náboženství. Nevadí jim minulost, berou člověka, jaký je..

Mind-set vítěze. Bez angličttiny dvě práce

Petr přijel do Anglie k nám do Manchesteru v roce 2013. Neuměl moc anglicky, ale měl chuť a drive pracovat..

Jak Británie pomáhá uprchlíkům?

Není to tak dlouho, co premiér David Cameron prohlásil, že si nemyslí, že pustit více uprchlíků do Británie je nejlepší řešení. .

Anglicky už umíš! Nevěřiš?

Skoro každý anglicky už umí. Tedy, hlavně ten, kdo se anglicky učil, pochopitelně. Ovšem zadrhává mluvené slovo za gramatikou a slovíčkama. .

Divoká příroda, jezero, malebné městečko. To je výlet do Lake District

Pojeď s námi na výlet do Lake District National Park ve středu 19.8., neseď jen na domě. Cena je to lidová. Kapacita v autě je omezená, jsou volné jen 4 místa. .

Výlet za divokou přírodou. Skotsko za 4 dny

Každý den jsme byli v pohybu a strávili den na jiném místě. Autem jsme najeli celkem 1600 Km. .

Co se mi líbí na Británii

Spojené království je stále součástí Evropy, ale dokáže si pevně udržet své tradice. .

Osamostatni se a postav na vlastní nohy

Cesta do Anglie je výborná příležitost naučit se o sebe postarat. Je to příležitost, jak si sáhnout až na dno a pak vyšplhat zpět a ještě mnohem výše, než jsi byl nebo byla před tím. .

Práce v Anglii není tak stresující jako byla v Tescu v Čechách

Pavel bydlí ve čtvrti Rusholme a po začátcích, kdy déle hledal práci, přibližně tři týdny, se mu zadařilo a pracuje v obchodě se sportovním vybavením, Sport Direct. .

První okamžiky v Anglii - nejistota, překvapení, úzkost i adrenalin, to vše je normální

I když chodíte v Čechách do kurzu anglického jazyka, nebo máte angličtinu na základní, následně na střední škole, v prvních chvílích můžete být cizí řečí hodně zaskočeni..

Manchester je hezké město. Jsem rád, že jsem odjel

Vaškovi je málo přes dvacet let a v Česku si vyzkoušel už několik prací..

Do Anglie se nedostane každý!

Do Anglie se nemůže dostat každý. Pomůžu těm, kdo má o to zájem. Opravdový zájem..

Žhavé Sydney v Londýně aneb olympijské dědictví

Tři roky po londýnské olympiádě (fakt už jsou to tři roky?!) přitahuje Queen Elizabeth Olympic Park opět pozornost médií a tisíců návštěvníků – a všichni jdou opět za zlatem. Tentokrát jsou však zlato, pot, oslavy a vítězné úsměvy jisté, zadarmo a bez námahy, a to pro všechny bez rozdílu věku či sportovního nadání..

Když se řekne Eid… aneb co je Mubarak

…co vám přijde na mysl? Pokud nic, tak zřejmě nežijete ve státě, kde převažuje islám, a nebo aspoň nebydlíte v Londýně či jiném velkém městě, kde se nachází muslimské komunity. .

Kultura, výdělek a poznání nového světa. A proč chceš ty vycestovat?

Lidi říkají zábava, kultura, zkušenosti, peníze. A jaký je tvůj důvod vydat se za zážitky?.

Výlet do Dublinu za 20 liber

Cesta na výlet z Manchesteru do irského Dublinu za kamarádem..

Desetileté výročí 7/7 útoků na Londýn

7. červenec 2015 probíhá v Británii ve znamení pietních vzpomínek na oběti londýnského „jedenáctého září“. Pamatuji, že jsem tehdy měla jít se svojí třídou na plavání..

Ostýchala jsem se mluvit anglicky, teď je to pryč

Karolína přijela do Manchesteru se svým přítelem v únoru. Angličtinu se učila ještě doma v České Republice..

Extrémní počasí a extrémní reakce

Přátelé, je to tady – Británii opět udeřilo extrémní počasí! Tentokrát se nejedná o vražedný  minus jeden stupeň, jak se občas stává v zimě a všichni se tomu náramně podivují, ale první červenec nás překvapil novým teplotním rekordem – 36,7 °C. .

Postrach zvaný vysvědčení

Jako dítě jsem milovala první červenec. Doma opadl hněv po mizerném vysvědčení, a konečně začaly prázdniny, na které jsme se těšili už asi tak od pátého září loňského roku. .

Jak přežít čaj o páté, anglická tradice

Jsme v Británii a milujeme tradice. Přes týden snídáme cereálie (o víkendu si ovšem dopřejeme anglickou snídani), obědváme sendviče, k večeři ohřejeme nějaký poklad z mrazáku či objednáme take away..

Platí přesčasy, noční, svátky i neděle a mluvíme anglicky

Honza (druhý Honza v pořadí, nejde o omyl :-)) pracuje nedaleko Skelmersdale ve skladě Matalan, který se zabývá oblečením..

Hurá k moři!

Život na ostrově je prima – život je jedna velká pláž a k moři je to co by kamenem do hodil.  .

Londýn, milovaný i nenáviděný - cestovatelský večer

Kdysi jsem žil na přechodnou dobu v Londýně. Pracoval jsem v bance na King´s Cross a každý den dojížděl metrem přibližně 50 minut. .

Magna Charta – nesmělý krůček k demokracii

V červnu si připomínáme 800. leté výročí Magny Charty. Když  se ředitelka minulé pondělí na pedagogické poradě zmínila, že k dětem během školního shromáždění pohovoří ta téma Osm set let Magny Charty, zarazilo mě to, neb jsem si byla jistá, že byla podepsána v roce 1212. .

Honza je v Manchesteru od dubna a v Anglii se mu líbí. Domů se nežene

Honza je v Manchesteru od konce dubna 2015. Pracuje jako pomocník v kuchyni v centru Manchesteru, nedaleko Deansgate, která je hlavní tepnou města, protínající celé centrum. .

Přečtete nesmysly? Sláva, umíte číst!

I tak by se dalo interpetovat motto červnových fonetických testů – Phonics Screening Check, jimž budou čelit všichni prvňáčci anglických základních škol. .

Bezpečná cesta, jak převézt libry na koruny z UK do ČR

Převádím čas od času peníze online mezi Británií a Českou Republikou. Mám osobní zkušenost s organizací TransferWise. .

Kdo učí číst malé Angličany? Veselý český ilustrátor

Byla jsem ještě aupair, když jsem se poprvé setkala u svého šestiletého „klienta“ s knihami o Chipovi, Kipperu, holčičce Biff a pejsku Floppymu. .

Jahodový tenis. Wimbledon se blíží, připravte si jahody

Že se blíží Wimbledon, poznají netenisoví fanoušci podle toho, že supermarkety ozdobí obrovské cedule s jahodami a smetanou, nadšeně hlásící, že se blíží VELKÉ BRITSKÉ LÉTO. .

Lidi, čtěte!

Knihy jsou má vášeň a vidím v nich kvalitní vzdělání. Jsem rád, že kolegyně Alena přišla s tímto zajímavým a trefným tématem pro rodiče a jejich děti a nejen pro ně. Stará dobrá kniha. V šlánku jsou fotky mého nového knižního přírůstku..

V nebi je zahrada! Navštiv Londýn

Nevymýšlím si, byla jsem tam; spousta palem, krásné květiny, pokoj, mír, usměvaví lidé. Prostě zemský ráj to na pohled. Zahrada (téměř) rajská se nachází ve vysílačce, a to, prosím, opět nemlžím (byla jsem tam přece). .

Hale, Manchester. Oblast, kde začíná countryside

Velmi hezké místo v jižní části Manchesteru. Známé svými restauracemi, klidným životem a drahými nemovitostmi..

Wigan, historické město s malebnou architekturou

Fotbalové město s klidnou atmosférou a zajímavým nočním životem spadající pod Velký Manchester „Greater Manchester“..

Výuka je úplně rozdílná. Vědomosti jsou na Googlu

Ty tam jsou doby, kdy zaměstnavatele především zajímalo, co všechno kandidát na práci ví a jaké má znalosti a vědomosti, tvrdí John Yates, uznávaný odborník v oblasti vzdělávání a managementu. .

Zákaz kouření v autech, která přepravují děti

V říjnu tohoto roku vstoupí v platnost zákon, zakazující kouřit v autech, v nichž jsou jako spolujezdci děti do osmnácti let. .

Nalezl se had v koupelně, kde se tam vzal?

16 ti letá Britka našla v koupelně překvapení. .

Z Británie do New Yorku za 58 minut? Možná brzy

Britská společnost Reaction Engines vyvíjí letadlo s vysokou rychlostí..

Žena se rozvedla se svým mužem přes Facebook

Netypický přístup k manželství, ale co se dá dělat, když žena nemohla najít svého muže?.

Britská policie chce používat bezpilotní letadýlka k ochraně národa

Jde o narůstající strach z teroristických útoků v zemi..

Miliardový obchodní řetězec Tesco dostane kompenzaci £1,50 za rozlité mléko v prodejně

Nakupující v Tescu slyšel před soudem výrok, aby uhradil způsobenou škodu..

Cestující jsou varování, nejezděte nikam vlakem o Velikonocích. 1,8m lidí letí mimo UK a 16m bude na cestách

Takto vypadá výhled na Velikonoce. Dráhy zveřejnily varování ohledně úprav na koridorech.

Sendvič způsobil nouzové přistání letadla Easyjet

Letadlo na lince mezi Ženevou a Kosovem musel nouzově přistát na letišti v Římě..

Češi si umí připravit čaj lépe než Britové

Koupím sáček drceného čaje v sáčku v obchodě, zapnu varnou konvici a hodím sáček do hrnku a zaliju vroucí vodou, pořádně sáček vymačkám a za pár vteřin je hotovo. .

Uvařte si pravou anglickou snídani, je to zážitek

Říká se, že anglická kuchyně není nic moc. Ovšem to se říká i o české. A přeci najdeme v obou z nich perly, které stojí za ochutnání. Tak třeba klasická anglická snídaně. Proporcemi tedy spíše pořádný oběd, ale pokud váš žaludek nebude vzdorovat a máte půl hodinky času, udělejte si ji. .

Nadměrné požívání alkoholu stojí Británii £4,9 miliardy

Alkohol a vše, co sebou přináší, stojí státní pokladnu a daňového poplatníka £4,9 miliardy ročně..

Nejvyšší kvalita života v Británii, kde to je? Rutland

Nejvyšší kvalita života v Británii, kde to je? Rutland.

Rodiče, kteří nechají své děti hrát násilné hry, jako „Call Of Duty“, mohou být udáni na policii.

Školy v Británii mají obavy, že počítačové hry zvyšují „sexuální chování nezletilých“ a napsali dopis, ve kterém nabádají k nahlášení dětí, které tyto hry hrají..

UK počasí: Velikonoce deštivé s větrem 100km/hod a ve vyšších polohách sníh

Vichr, sníh a průtrže mračen. Počasí si dělá co chce a straší Brity už několik dní..

Jeden z 20 Britů si myslí, že brambůrky nahradí zeleninu

Zní to šíleně, ale britští rodiče, tedy asi pět procent z nich, si myslí, že tučné brambůrky nahradí v potravě kousek zeleniny..

10+1 věc, které se vám dějí každý rok při posouvání času

Je to jako včera, kdy se měnil čas z letního na zimní a už je tady další změna. S časem zápasí mnoho lidí a každý rok se opakují stejné rituály..

Britský řemeslník vydělal 2 miliony liber, netušil, že je najde ve sklepě

Brian koupil 12 tun klik, pantů, šroubů a jiných maličkostí na dveře. Původní majitel z Cornwall na ně 40 let nesáhnul..

Jeden z 20 studentů si vydělává na vysokou sexem

Minutlý týden byl dělaný průzkum zpravodajským serverem a deníkem The Times..

Chelsea dovolí Petru Čechovi vybrat si klub dle vlastního gusta

Kontrakt Čecha má ještě jeden rok do konce, ale Chelsea se netají tím, že Petrovi povolí odejít..

Pád letadla Germanwings: čtyři britské letecké společnosti mění bezpečnost v letadlech

Po nehodě a pádu letadla německé společnosti, kde zahynulo 150 pasažérů, z toho tři Britové, letecké společnosti mění bezpečnost na palubě svých letadel..

Britští voliči mění názor a chtějí setrvat v EU

Volby se blíží a první televizní debaty začínají dnešním večerem. Pouze 35% voličů podle průzkumu chce, aby Británie opustila Evropskou Unii. Bohužel však většina obyvatel ostrova je stále i přes pozitivní výsledky euroskeptická..

Londýnské metro pojede non-stop od září

Nelíbí se to ale pracovníkům metra ani odborům, které požadují zaměstnanecké výhody..

Skotsko zakazuje kouření v autech s dětmi a snižuje počet kuřáků na 5%

Tamní vláda má ambiciózní plány a to snížit počet kuřáků ve Skotsku a uchránit děti cestující v autě s rodiči kuřáky..

BBC má v tom jasno. Clarkson letí. Top Gear bez hlavní hvězdy

Pořad a automobilech se musí obejít bez hlavní hvězdy Jeremy Clarskona..

Nové mince na počest novorozeněte v královské rodině

Speciální pětilibrová mince se připravuje k vydání na počest dítěte prince Williama a vévodkyně Kate Middleton..

Tower Bridge - památka Londýna, kterou si určitě nenechte ujít

Londýn je bohaté město na turistické památky. Jestli se tam pojedeš podívat, nenech si ujít skleněnou podlahu na Tower Bridge. Výhled z mostu je super. .

Hrozba zastavení volného pohybu pracovníků do Británie je reálná

Británie se při volbách musí mít na pozoru. Jestli zvítězí protievropská strana UKIP Nigela Farage, která nemá ráda nikoho mimo ostrovany, pak by to znamenalo, že se tam nedostane nikdo, kdo nemá určitou kvalifikaci. .

Pokuta £20 za to, že budete mít zapnutý motor svého auta zbytečně

Městský úřad v Londýně zavedl postihy pro ty, kdo budou mít jen tak zapnutý motor svého vozu..

Fotbalový klub Manchester City staví novou tribunu, aby vylepšil atmosféru

Cílem vedení Etihad Stadium v Manchesteru je samozřejmě navýšení kapacity, ale nejen to. Vedení chce dosáhnout akustického vylepšení stadiónu. .

Odchod Británe z EU by stál ekonomiku £56 miliard ročně

Vůdce politické strany UKIP dostal varování od britského Think tanku. To je organizace, který má za úkol dohled, kontrolu a dělá také vlastní průzkumy , aby zákony ve státě byly efektivní, ve prospěch občana UK a celého království..

Z Manchesteru do Liverpoolu za 20 minut. Vize nové dopravy pro sever Anglie přinese nové pracovní příležitosti

20 minut bude čas, který stráví cestující dopravou mezi metropolemi. Jde o rychlý vlak a nové koridory. .

Skotská banka vydává plastové pětilibrové bankovky

Plastové bankovky vyjdou v Británii do oběhu poprvé v historii. Clydesdale banka se chystá vydat dva miliony liber v těchto bankovkách do oběhu..

Posilování severu začíná. Plány britské vlády na vyváženou ekonomiku země

Doba kdy se těžilo v Anglii uhlí a rozváželo do celého světa, je už dávno pryč. .

Pronájem bytů v Londýně za £1,560. Zájem před volbami roste

Zájem o pronájem nemovitostí je stále velký v hlavním městě Británie. Před volbami ovšem ještě sílí a to z důvodu, že investoři neví, kdo volby vyhraje a jaké bude polické prostředí. .

Nelegální imigranti propašování ven z Británie a pak zpět

Imigranty ze zemí mimo EU by deportovala britská policie, proto volí cestu ze země a část z nich se vrací zase zpět.    .

Britské školství, základní rozdělení

Jak je to s uniformami studentů v britských školách? Co je to GCSE nebo A level? Britské školství stručně..

Kolik vydělá průměrný Brit měsíčně

Kde by ses pohyboval ve statistice výdělku podle odvětví, ve kterém pracuješ? Můžeš si udělat obrázek. Nechci porovnávat platy v České Republice a v zahraničí. Nemá to smysl a nemělo by se to srovnávat..

Británie nutně potřebuje zkušené instalatéry, dělníky na stavbě a techniky

Je šokující, že na jedné straně slyšíme, že Británie bojuje s přebytkem pracovníků z EU zemí a na druhé, že nemají dostatek zkušených pracovníků. Kde je pravda? Podle mě první varianta je čistě populistická a jde jen o hlasy v nastávajících volbách v květnu 2015. .

Kolik stojí volání na tuzemské mobilní číslo, když je jeho majitel zrovna v zahraničí?

Často se mi stává, že mi volají Češi do zahraničí. Jde o volání na mé české mobilní telefonní číslo, ale volající netuší, že se nacházím v zahraničí..

Změnit poskytovatele energií nebo nezměnit? Věrnost se nevyplácí

Jste v Anglii a vadí vám drahé účty za plyn nebo elektřinu? Doporučuju změnu, je to jednoduché jako 1, 2, 3. Na stránce Uswitch.com vyplníte pár údajů a je to. Oproti British Gas nebo jiným providerům se dá ušetřit několik stovek ročně !.

Silná libra přitahuje pracovníky z Čech do Británie

V den, kdy píšu tento článek, 20.1. britská libra je bezmála na hranici 36,50 Kč. Tento kurz láká Čechy, aby vyjeli za prací do Anglie..

Luxusní bydlení v populární čtvrti Old Trafford s výbornou dostupností

Old Trafford je oblíbená čtvrť, máme v oblasti několik domů a spojení je zde výborné. Naproti několika domů je místní park, kde se dá projít nebo zaběhat. .

Pro koho je práce v Anglii vhodná?

Prací v zahraničí člověk prostě nemůže prodělat. Pozná především sám sebe a také jinou kulturu..

Více než 500 piv a ciderů na festivalu v Manchesteru

O anglickém pivu si můžeme každý myslet svoje, ale festival piva a cideru přímo v Manchesteru slibuje dobrou zábavu. Ochutnat budete moci z více než 500 značek piva, cideru a perry (kvašeného jablečného a hruškového moštu). .

Vzpomínám na sváky v Anglii, kdy jsem skoro vždy pracoval

Oslavy mohou probíhat různě. Většina Čechů a Slováků, kteří žijí a pracují v Anglii, slaví příchod Nového roku v kruhu svých známých. .

Žiješ v Británii a chceš si přivézt partnera, který není z EU? Pozor, musíš si přečíst

Britka a její manžel se i s malým dítětem musejí odstěhovat z Británie (nebo si musí najít lépe placenou práci, aby přežila celá rodina).

Cestovatelský večer v Ostravě, přijď se za námi podívat

Zajímá tě, jak se žije v zahraničí? Co ti může přinést život v Anglii, Botswaně nebo v arabských zemích? Přijď se podívat do Ostravy na cestovatelský večer. Setkání, networkování, seznamování a cenné informace pro život v cizině. Tohle může být pro tebe vstupenka, pokud uvažuješ nad životem v cizí zemi. Inspiruj se a přijď se podívat..

Zvyšujeme úroveň bydlení

Domy v novém kabátě. Minulé léto jsme otevřeli tři nové domy v Manchesteru ve čtvrti Old Trafford. Pak ještě ve Skelmersdale, nedaleko Manchesteru, kde se zaměřujeme na práce v místních skladech a továrnách. Dnes je začátek prosince a otevíráme další dům v Old Traffod, obrázky níže pod textem..

Změny v systému pro EU a non-EU přistěhovalce

David Cameron, předseda vlády Británie, když bude zvolen v květnu 2015..

Odlišné svátky, ale přesto stejné – Vánoce v UK

Co je to Christmas pudding, kudy chodí Father Christmas nebo proč nechodit na poštu? Kapr se dá také v Británii pořídit... čtěte dále, protože nastala doba svátků a kouzelných vánoc “po anglicku“..

Hurá do Česka. Práce po návratů z cizí země

Chystáš se domů? Máš praxi z cizí země? Nevíš, kde začít po návratu? Nevyužil nebo nevyužila jsi našich služeb v Anglii? Nevadí. Jsem přesvědčený, že každý by měl mít šanci na lepší život, který si zaslouží. .

Konzultace. Podnikání v Anglii, jak na to

Jste malá nebo střední firma v České Republice, která chce začít podnikat na území Anglie? Nevíte, na koho se obrátit a kde získat informace ze světa podnikání, jaké jsou výdaje na život v Anglii, jak si zařídit bydlení, kancelář nebo jak založit britské s.r.o.?.

Do Londýna za £15

Pojeď s námi na výlet do Londýna v úterý 25.11. Kapacita v autě je omezená, je volných pouze 5 míst. Svez se s námi, cena celkem £15 tam i zpět. Ušetříš za MHD, vyzvedneme tě přímo před tvým domem..

Ubytování pro vás – představujeme Skelmersdale

V tomto malém městečku, které se nachází nedaleko Weganu (přibližně 50km od Manchesteru), je možnost práce v místních balírnách a skladech s oblečením nebo potravinami..

Iluze Britů: každý čtvrtý je přistěhovalec, každý pátý muslim

Mimo realitu žije většina Britů. V průměru si myslí, že v Británii žije už 24 % imigrantů a 21 % muslimů. Skutečnost ale dává úplně jiná čísla: cizí národnosti je zhruba každý osmý obyvatel Británie a muslim dokonce jen každý dvacátý. .

Co znamená living wage v Británii?

Je to hrubá hodinová mzda, pod kterou by neměl jít příjem pracovníků s rodinami,  aby si udrželi přijatelný životní standard. .

Objevte levnou světovou kuchyni v Manchesteru

Pikantní indické kari, mexické burritos nebo etiopský tatarák gored gored? Pokud jedete za prací do Manchesteru, zpestřete si pobyt občasnou gurmánskou výpravou. Pro Angličany už jsou totiž tato jídla asi tak exotická, jako je pro Čechy pizza..

Stávka na 48 hodin v londýnském metru příští týden

Město se snaží ušetřit za rok až £50m. Zaměstnancům se propouštění nelíbí a proto chystají dvoudenní stávku v metru..

V Manchesteru se zabavíte. Laser Quest, motokáry nebo obří trampolíny?

Práce v Anglii nemusí a neměla by být jen o práci. Co takhle upustit páru a trochu si zablbnout? Jestli vás bowling nudí a zrovna se vám nechce na jedno do pubu, zkuste něco zábavnějšího. Manchester má co nabídnout i milovníkům adrenalinových zážitků..

Minimální mzda roste, ode dneška £6.50 na hodinu

Hrubá hodinová mzda roste každým rokem, dnes však šla nahoru nejvíce od roku 2007, kdy ekonomika nepociťovala recesi, která se datuje od roku 2008..

Skotsko zůstává: konec naděje pro milion imigrantů

Raději zůstat spolu. To je vzkaz té větší poloviny Skotů, kteří hlasovali 18. září v referendu o odtržení jejich země od Spojeného království. Vědí proč. Samostatnost Skotska by mimo jiné znamenala i nutnost mnohem většího přílivu imigrantů. Velká naděje na spoustu nových pracovních míst tak hasne i pro Čechy..

Kde a jak si vybereš peníze z šeku, když nemáš účet?

Účet v bance je samozřejmost, ale může se stát, že ho ještě nevlastníš. Většinou se to přihodí, když v práci dostaneš první výplatu. Někdy se vydá šek, někdy tvůj zaměstnavatel bude čekat, až budeš mít účet otevřený..

Angličané tě zařadí do sociální vrstvy. Podle čeho?

Jde o další z nepsaných pravidel, které se nikde oficiálně nedozvíš. Je to úplně běžné, děláme to všichni. Angličané to mají ale přesně rozdělené koho do jaké sociální vrstvy/třídy zařadí a podle toho se k němu mohou také chovat..

Rád vzpomínám na své začátky v Anglii, práce barmana

Mezi místními jde o oblíbený klub Tiger Tiger, místo, kde se sejdou se svými přáteli a užijou si noc. Velká třípatrová diskotéka ve městě, kde hraje zároveň 5 druhů muziky v různých barech.  Pro mě spíše slepá cesta a výborná zkušenost..

Bank Holiday, co to vlastně znamená a proč takové jméno?

Bank Holiday je oficielní uzavření bank v zemi. Mimochodem toto jméno je chybné označení svátku..

Umění dobrého rozloučení

Angličané tuto formalitu nezvládají zrovna bravurně. Bývají při tom někdy nervózní, přešlapují na místě, nevědí přesně co říct a rituál loučení se pak protahuje na „celovečerní film“..

Odejde Británie z EU? Zbude práce jen pro vědce a umělce?

Rok 2017 to možná rozhodne. V Británii totiž může dojít k referendu o jejím setrvání v EU. A polovina Britů si „Brexit“ přeje už dnes. Co by to znamenalo pro nás?.

Čtení konverzace mezi řádky – The guessing game

Angličané neradi říkají věci hne zpříma, ale raději volí variantu zanechávání stop v konverzaci, nebo se tím prostě nezabývají vůbec a nic nechtějí říct. .

Náhled do povahy Angličanů – „gossiping“

Jací Angličané vlastně jsou? O čem se s nimi bavit? Nedávná studie ukázala, že Angličané „gossipují“, nebo-li baví se o druhých, přibližně ve dvou třetinách konverzací..

"How do you do?" nepoužívej. Jak se seznamovat

Kdysi se vyskytovala fráze „How do you do?“. Dnes je to trošku složitější. Někdo stále používá tuto starou frázi, na kterou v podstatě není normální odpověď..

Angličtina, jak ji nikdo nezná

Angličtina má hodně pravidel, těch oficiálních a sepsaný v učebnicích a slovnících. Touto angličtinou se zabývat nebudu, je jí plný internet. Chci se zabývat a přinést ti více z britské mentality než z gramatiky..

Podnikání v zahraničí, v čem je jiné

Podnikání mimo Čechy nemusí být tak složité, jak se může zdát. Založíš si vlastní firmu přes internet, nikam nemusíš chodit a stojí tě to zlomek toho, co u nás. Na myšlenku podnikání mě přivedla nespokojenost v práci, proto jsem jich vyměnil přibližně 9 během pěti let..

Začni pracovat na škole života, vyjeď do zahraničí

Máš touhu podnikat? Líbí se ti myšlenka, že bys mohl být jednou svým vlastním pánem a mít svou firmu? Já jsem takové choutky měl, mezi tím jsem si ale vyzkoušel nespočet zaměstnání..

Dnešní Manchester. Město, jak ho neznáš

Město Manchester se nachází v oblasti North West a patří velikostí své ekonomiky na třetí místo v Británii. Bydlí zde 514,417 obyvatel, jen co se týče města Manchester, tedy Manchester metropolitan borough. .

I s minimální mzdou vyděláte čtyřikrát víc v UK než v ČR

Co když vám zaměstnavatel nechce dát víc, než musí? Pak na tom v Anglii budete pořád o dost líp než v Česku. A to dokonce víc než čtyřikrát líp! .

Auta bez řidičů na britských cestách, již brzy

Británie chystá převrat v cestování po silnicích. Jako jedna z prvních zemí na světě schválí od ledna 2015, aby samo řiditelné automobily mohly jezdit po britských silnicích..

Bojíte se létání či výšek? Jeďte za prací do Británie autobusem

Patříte-li mezi velkou skupinu lidí, kteří se bojí výšek a tím i letecké přepravy, rozhodně se nenechte odradit od cestování za prací do světa! .

Věk 30, 35, 40… let není překážkou, proč se nevydat za prací do Velké Británie

Jestliže si myslíte, že pokud nejste zrovna dostudovaný mladý muž, není pro vás na trhu práce v Anglii místo, velmi se mýlíte. Právě muži v nejlepších letech jsou často vyhledáváni pro svou rozvážnost, vyrovnanost, zkušenosti, praxí získané nenahraditelné poznatky a mnohé další..

Skvělou možností, co dělat po škole, je vycestovat za prací do Anglie

Dodělali jste letos střední školu a nevíte, co dál? Najít práci není v Čechách příliš jednoduché, zvláště pro absolventy ne. Pokud se vám nepodaří najít zaměstnání, nebo nejste spokojení s tím, co umíte, můžete si vyjet rozšířit znalost jazyků a třeba i praxe ze školy do světa..

Manchester investuje ve velkém. Více práce? Nepochybně

Východní část Manchesteru, okolo fotbalového týmu Manchester City, vznikne 6000 nových domů. To znamená více práce..

Usnadněte si vycestování za prací do Anglie odjezdem ve dvou, nebo za kamarádkou

Jestli se chystáte do Anglie, ale odhodláváte se už dlouho, jestli vycestovat, nebo ne, rozhodování vám třeba ulehčí tento článek..

Proč s rozhodnutím otálet? Zkušenost k nezaplacení

Jsem zastáncem toho, že člověk musí zvážit pro a proti. Na tom se shodneme..

Rád vzpomínám na své začátky v Anglii

Přistěhoval jsem se do Manchesteru v létě 2004, těsně po vstupu Česka do EU..

Jestli se ti nelíbí u tvé anglické rodiny, změň ji a pobyt v Británii si užij

Všichni si samozřejmě přejeme a před odjezdem do UK představujeme ideální, příjemnou, přátelskou a milou anglickou rodinu. Bohužel, tak jako je to ve všem, i zde se může stát, že zažijeme nemilé překvapení..

MHD v Manchesteru

V Manchesteru metro nejezdí. Metrolink je obdoba tramvaje, nadzemky. Autobusy nejsou zrovna nejspolehlivější dopravní prostředek. .

Natáčení s Českou Televizí v Manchesteru

Do Manchesteru se přijela podívat Česká Televize Ostrava se svým štábem na natáčení nového dílu do pořadu Babylon. .

Před návštěvou Británie určitě navštivte lékaře, vyplatí se vám to

Chystání a přípravy na vycestování do zahraničí na delší dobu neobnáší jen učení řeči, správný výběr věcí, které si nabalit, co nejúspornější způsob, jak je nabalit, ale i “technická kontrola“ našeho těla a zdraví..

Jak skvěle se dají strávit Velikonoce v Anglii

Ať už ve Velké Británii pracujete, studujete, nebo děláte obojí, jakékoli svátky jsou příležitostí k setkání se s krajany, kteří neodjíždějí do Čech, na Moravu a Slovensko za svými rodinami. A právě nyní, o Velikonocích zůstává spousta našinců v Anglii. Přece jen, Vánoce byly nedávno a za chvíli přijde letní dovolená….

Michalovi se líbí cihlové domky v Manchesteru :-)

Trochu deštivé počasí a cihlové domky Miachala nevyvedly z rovnováhy. Naopak, líbí se mu tady..

Anglie si umí příchod jara užít, nechte se vtáhnout do děje

Jestli se nemůžete dočkat léta, jistě vás těší každý teplý, jarní den, kdy můžete na procházku městem, sednout si do parku, nebo poblíž rybníku, kde budete sledovat krásné kačeny a poslouchat zurčení vody..

Práce po týdnu, na angličtinu byl připraven

Na angličtinu si věřil, má za sebou jazykový kurz..

Na své cestě za kariérou. Z Londýna do Prahy

Pavel je původem z Ostravy, do Londýna se rozhodl vycestovat, aby zvýšil svou profesní zkušenost a naučil se dalším kulinářským novínkám..

Jedu do UK na prázdniny. Kdy je nutné začít plánovat cestu?

Práce přes letní prázdniny v zahraničí láká mnoho studentů i nestudentů. .

Užijte si v Británii stylově svátek sv. Valentýna

Svátečně vyzdobené ulice, obchody, kavárny i restaurace dávají všem lidem v Anglii vědět, že se blíží krásný svátek svatého Valentýna neboli svátek zamilovaných..

Angličtinu zlepšíte sledováním filmů v originále, recept Patrika

Patrik je v Manchester od Vánoc 2013, do práce nastoupil za týden. Radí jak na angličtinu..

Jste au-pair a chcete se pohodlně přepravovat? Jaké „vozítko“ je nejpohodlnější?

Co si budeme povídat. Jezdit v opačném pruhu, než je to u nás, není vůbec snadné..

Jděte do akce, hurá do světa - Manchester

Je zjištěno, že čtením a učením uvízne v hlavě člověku 10 % vědomostí a nácvikem situace 90 %. .

Anglie má kavárnu, ve které se platí za strávený čas a ne to, co si objednáte

No nezní to neuvěřitelně? Vstoupíte do kavárny a nemusíte hledat ceny nápojů a jídla. Vše je gratis! Platit totiž budete za čas, který tam strávíte a nikoli za to, co zkonzumujete..

Ohňostroj v Londýně 2014

Jak Londýn přivítal rok 2014..

Silvestr strávíme v Anglii - už jen kvůli těm slevám :-)

Stejně jako každý rok i letos si chceme užít Silvestra a Nový rok co nejlépe. .

Tomáš s Jirkou mají pro vás vzkaz z Manchesteru-Old Trafford

Tomáš je v Manchesteru 9 měsíců a využil našich asistenčních služeb..

Pivo v Anglii

Po pravdě řečeno pivo nebo li-lágr (ležák), nepatří v Anglii mezi ty největší lahody, které můžete v baru dostat..

Jak se nakupuje nemovitost v Anglii, díl první

Tímto procesem jsem prošel poprvé tento rok. Nákup domu nemusí být vůbec hrozivá záležitost, když se na to připravíte .

Jak se líbí Pavlovi v Manchesteru?

Pavel z Altrinchamu se podělil o své zkušenosti a zážitky v Anglii..

Názor na život v UK Martiny z Derby St, Altrincham

Martina bydlí u nás na jednom domě v jižní části Manchesteru..

Názor Franty na to, jak se mu líbí v Manchesteru

Zeptal jsem se Franty, jak se mu líbí v Manchesteru a na jeho plány do budoucna..

S anglickým mobilem cestujeme po Evropě

Po Evropě s internetem v mobilu za 5 liber na den. Pozor, operátoři nepodporují všechny Evropské státy. Ověřte si tuto možnost u svého mobilního operátora..

Jak se nakupuje nemovitost v Anglii, díl druhý

Jakmile jsem vybral vhodnou lokalitu a prohlédl na internetu přibližně 150 inzerátů, naplánoval jsem si prohlídky přibližně 20 domů, abych zjistil, jaká je situace na trhu. .

Jak se nakupuje nemovitost v Anglii, díl třetí, práce pokračují (aktualizováno - práce dokončeny)

K rekonstrukci jsem přistupoval opatrně, především co se ceny týká. S pracovníkami jsme si udali datum, do kdy musí být práce dokončeny, a fixní cenu jsme si stanovili před zahájením prací. .

Na vlastní kůži - Manchester a MHD

Jak se dopravovat po Manchesteru? Po příjezdu do Velké Británie jsem si, stejně jako každý jiný Evropan z kontinentu, musel uvědomit, že směry jízdy jsou tu převrácené. .

Vrácení přeplatku daní – na co si dát pozor

Rozhodli jste se, že si sami budete vyřizovat vrácení přeplatku daní z příjmu ze zaměstnání? Pak si dejte pozor na tyto věci. .

Převod liber z Británie výhodně

Ti, kteří pracují v Británii potřebují čas od času převézt peníze z ostrovů domů. Tady je způsob, jak to provézt levně, pohodlně a rychle. .