Jan Do: touha splnit si svůj sen

Přečti si další tipy z kategorie Poslední příběhy

Zpočátku mé rozhodnutí odcestovat do Anglie, vycházelo z nedostatku a touhy si splnit sen.

České poměry a s takřka nulovými zkušenostmi jakožto mladého člověka bylo nemožné získat peníze klasickou pracovní cestou a půjčovat si peníze nebylo rozumným východiskem.
Pro mne jakožto budoucího mladého podnikavce je Angličtina prioritní a zkušenosti z jiné země jsem rád šel vstříc, navíc v dnešní době je standardem umět alespoň jeden cizí jazyk.

Takže důvodu bylo více než dost, proč se rozhodnout pro Anglii a to nebudu počítat rozdílné finanční ohodnocení a možnost potkat lidi s různých koutů světa, ale hlavně po z hlediska profesního života je příjemné číst v životopise o pracovní zkušenosti v Anglii.

Po příjezdů v Anglii s nedokonalou angličtinou samozřejmě není do smíchu, všechno nové a jednání s úřady může být pro nováčky zastrašující, obzvláště když jedete do Anglie na vlastní pěst, takže prostor pro chyby je značný a tehdy jsem si říkal, že je škoda, že jsem si nezaopatřil právě někoho, kdo by mi ulehčil cestu do Anglie a s tím i zařizování potřebných věcí, ale to je právě jeden druhů zkušeností, která člověka činí moudřejším a schopnějším.

Po krátké době v Anglii jsem získal zkušeností z oblasti práce jako farmaření, kde jsem se mimo agrikultury, také učil vést lidi a porozumět jim jinak než na bázi jazykové. Později jako číšník v Indické restauraci, kde mi pomohlo odhalit mé nedostatky efektivně pracovat a šetřit čas a samozřejmě to trochu člověka zocelí J. Každopádně je třeba si uvědomit, že zjevně negativní věci mají i svá pozitiva. Nyní jsem blíže snů než nikdy předtím a vlastně ono to není pouze sen, ale budoucí realitou.

Doporučuji zvolit si Anglii, ale o to více doporučuji odcestovat do zahraničí, takže proč ne Anglii ?

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Poslední příběhy.

Naplánuj si cestu: